108 СУ "Никола Беловеждов"
Иновативно училище по предприемачество

Спортни успехи на 108.СУ

10 Юни 2022 г.

През месец май учениците от  108.СУ се включиха активно в множество спортни прояви. През този месец се проведе Районно първенство на СО-район „Искър“, в което участваха ученици от различни възрастови групи в разнообразни спортни дисциплини.

Отборът по волейбол – момчета – 5-7 клас, под ръководството на г-н Моровяков, се класира на II-ромясто. Състезанието се проведе в 4.ОУ и купата бе връчена от директора на училището – г-жа Груева.

На 10-11 май се състоя и турнир по футбол за ученици 5-7  клас с ръководител г-н М. Моровяков. Възпитаниците ни завоюваха I-во място.

В другата възрастова група отборът по футбол 8-10 клас – момчета, водени от г-н Иван Бойчев, спечели I-во място.

Отборът по волейбол – момчета – 8-10 клас също спечели призово място. Тимът волейбол – момичета, 8-10 клас се класира на II-ро място.

На 30 май в село Герман се проведе международен турнир по футбол за ученици 5-7 клас под наслов „Не на агресията“. Състезателите на г-н Моровяков се класираха на IV място в цяла София и бяха наградени от кмета  на район „Искър“ – г-н Ивайло Цеков -  с купа и грамоти.

Горди сме със спортните постижения на нашите възпитаници и им желаем нови победи!